Виставили на аукціон рідкісний Pontiac Firebird Trans Am 1973 року

Цей шикарний зелений Pontiac став свідком закінчення епохи масл-карів. З пробігом, що заслуговує на увагу колекціонерів, і майже бездоганним станом, це справжня капсула часу. Цей автомобіль міг би бути ідеальною парою до героїчної автівки з забутого фільму за участю Джона Вейна, знятого під час його власного “вечора кар’єри”.

 • Читайте також: Топові новини
 • Більше новин на нашому каналі Телеграм
 • Підпишіться на нас в Google NEWS
 • Онлайн-аукціон Bring a Trailer завершується 17 квітня.

  У фільмі 1973 року “МакКві́н” 66-річний Джон Вейн виглядає дещо втомленим, втративши частину своєї колишньої харизми. Лаконічний герой численних вестернів не зовсім підходив для ролі крутого детектива, особливо в стрічці, створеній, схоже, аби скористатися успіхом “Брудного Гаррі”, що вийшов двома роками раніше. Але в старому “Герцогові” все ще був запал. І коли він сів за кермо темно-зеленого Pontiac Firebird Trans Am 1973 року, годі було й шукати більш пасуючого автомобіля.

  Виставили на аукціон рідкісний Pontiac Firebird Trans Am 1973 року

  Саме такий автомобіль, 1973 Pontiac Firebird Trans Am 455 шикарного темно-зеленого кольору Brewster Green з бажаною чотириступінчастою механічною коробкою передач, виставлено на аукціон Bring a Trailer (який, як і Car and Driver, є частиною Hearst Autos). Так, це не найвідоміший “вогонь-птах” з цієї породи, адже таким вважається авто героя фільму “Збігай сюди, збігай туди”. Але це неймовірно красива кінцева крапка ери масл-карів, що з’явилася напередодні першої паливної кризи 70-х.

  Виставили на аукціон рідкісний Pontiac Firebird Trans Am 1973 року

  Цей конкретний автомобіль знаходиться в стані, що заслуговує на увагу колекціонерів, пофарбований в оригінальний заводський колір і має пробіг 250 миль, хоча реальний пробіг невідомий. Він оснащений 15-дюймовими колісними дисками в стилі Rally II і був ретельно оглянутий компанією Restore a Muscle Car (RAMC) з Небраски, спеціалізованим магазином, який відновив чимало Pontiacів, серед яких і моделі 1977 року в стилі “Бандита”.

  Елегантність цієї ери Firebird має дещо брутальний характер. Журнал Car and Driver протестував SD-455 у травні 1973 року і з певною журбою назвав його “останнім з швидких автомобілів”. Цей 455-й не міг зрівнятися за потужністю з версією Super Duty у заводській комплектації, оскільки його 7,4-літровий двигун L75 видавав лише 250 кінських сил.

  Виставили на аукціон рідкісний Pontiac Firebird Trans Am 1973 року

  Проте тяги йому вистачало – крутний момент становив близько 370 фунтів-футів. До того ж, розкрити потенціал цього великого V8 було цілком реально для звичайного любителя тюнингу. Якщо вже Стів МакКвін міг зняти значки зі свого Mustang з фільму “Буліт” і його прокачати, то самостійно доопрацювати цей автомобіль міг би будь-хто з 1420 осіб, які замовили Firebird 455 з механічною коробкою передач у 1973 році.

  До 1973 року на стіні вже вимальовувався кінець ери великих двигунів, не тільки на дорогах, а й у самих перегонах Trans-Am. Раптом Porsche почали обганяти Camaro та Corvette, і робили це з двигунами значно меншої потужності та об’єму. Коли вдарила нафтова ембарго ОПЕК, цьому остаточно прийшов кінець.

  1 коментар
  1. […] Новий Abarth 1300 OT – це данина шани легендарній гоночній моделі Fiat-Abarth OT 1965 року, створена на базі сучасного Alfa Romeo […]

  Залиште відповідь

  Ваша електронна адреса не буде опублікована.

  Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше