Україна затвердила угоду про відкриття нового пункту пропуску на кордоні з Румунією

Кабінет Міністрів у вівторок, 2 квітня, ухвалив рішення про затвердження угоди з урядом Румунії щодо створення нового міжнародного пункту пропуску через кордон між населеними пунктами Біла Церква (Закарпатська область, Україна) та Сігету Мармацієй (Румунія), яка була укладена 18 серпня 2023 року у Бухаресті. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

 • Читайте також: Топові новини
 • Більше новин на нашому каналі Телеграм
 • Підпишіться на нас в Google NEWS
 • «Україна та Румунія розвивають дуже перспективне партнерство, яке ми маємо намір постійно поглиблювати. Ми ухвалили рішення, що дасть змогу відкрити новий українсько-румунський пункт пропуску «Біла Церква – Сігету-Мармацієй»», – зазначив він.

  Новий пункт пропуску переважно буде використовуватися для пропуску вантажівок, як повідомлялося раніше Міністерством економіки. На кордоні з Румунією зараз працюють п’ять автомобільних пунктів пропуску і один пункт пропуску для поромного сполучення. Лише два з них обслуговують вантажні автомобілі: «Порубне – Сірет» та «Дяково – Халмеу». Щоденно через них може пройти не більше 400 вантажівок.

  Україна затвердила угоду про відкриття нового пункту пропуску на кордоні з Румунією

  Пункт пропуску «Біла Церква – Сігету Мармацієй» зможе обробляти 500 вантажівок на добу.

  Для відкриття нового пункту пропуску Румунія побудує новий міст через Тису за 147,9 мільйонів леїв (понад 32 мільйони доларів). Більшість коштів надасть Європейський Союз.

  Загалом Україна планує створити дев’ять нових пунктів пропуску та модернізувати ще 13 пунктів пропуску на західному напрямку, зазначив Шмигаль.

  1 коментар
  1. […] Україна затвердила угоду про відкриття нового пункту … […]

  Залиште відповідь

  Ваша електронна адреса не буде опублікована.

  Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше